Przedszkole Wilanów

Jak przebiega edukacja w przedszkolu?

Edukacja w przedszkolu to jeden z ważniejszych elementów. Skończyły się czasy, w których placówki tego rodzaju były jedynie „przechowalnią” dla dzieci pod nieobecność rodziców. Dzisiaj realizowany jest w nich szereg zajęć rozwojowych, dzięki którym przedszkolaki przygotowywane są do pójścia do szkoły. Wydaje się to niezbędnym patrząc na fakt, iż od przyszłego roku obowiązek szkolny będą miały już dzieci 6-letnie.

W każdym roku to Ministerstwo Edukacji Narodowej wyznacza ogólny program edukacyjny dla poszczególnych grup w przedszkolu i każda placówka musi go realizować. Jest to jednak program podstawowy, dlatego rozwój dzieci w niemalże każdym przedszkolu przebiega inaczej.

[AdSense-A]

Trzeba pamiętać, że placówki, które dbają o najlepszą edukację swoich podopiecznych dodają swoje własne programy edukacyjne. Te pozwalają rozwijać zainteresowania i zdobywać nowe, „nadprogramowe” umiejętności. Bardzo łatwo zapoznać się z oferta poszczególnych przedszkoli patrząc na zajęcia dodatkowe, jakie proponują. Wpisując przykładowe hasło „przedszkole Wilanów” zobaczymy, co oferują przedszkola w tej części Warszawy. Podobnie możemy sprawdzić ofertę placówek w innych dzielnicach miasta czy poszczególnych rejonach całej Polski.

Warto wiedzieć, że edukacja w przedszkolu jest kluczek do odpowiedniego rozwoju malucha. Pamiętajmy, że nie tylko zabawa i rozrywka są ważne – zajęcia edukacyjne mogą być prowadzone zgodnie z etapem rozwoju dzieci w wieku przedszkolnym. Nauka nie polega tu na siedzeniu w ławkach czy przyswajaniu regułek. Poprzez aktywność, zajęcia sprawnościowe czy manualne dzieci nabywają kolejne umiejętności, poznają świat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *