dziecko z autyzmem

Gdzie powinno się uczyć dziecko z autyzmem?

Niejednokrotnie zdarza się, iż tradycyjne placówki szkolne nie przyjmują dzieci, u których zdiagnozowano autyzm. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że szkoły podstawowe nie są odpowiednio przygotowane do edukacji uczniów z tego rodzaju schorzeniem – po prostu kadra pedagogiczna nie przechodzi odpowiednich szkoleń a sam obiekt nie jest wyposażony w dobre pomoce dydaktyczne.

Tak naprawdę chyba to lepiej bowiem dziecko z autyzmem w szkole publicznej, wśród całkowicie zdrowych dzieci mogłoby poczuć się odizolowane, wyobcowane. Byłoby narażone na niezaakceptowanie ze strony rówieśników, nierzadko na kpiny i złośliwości.

[AdSense-A]

Trzeba również zauważyć, że dziecko autystyczne wymaga specjalistycznej terapii, dzięki której jego rozwój odbywałby się w zgodnym dla niego tempie a sama terapia pozwoliłaby mu się odnaleźć w otaczających świecie i samodzielnie funkcjonować w społeczeństwie.

Właśnie z myślą o takich dzieciach powstały placówki szkolne, które zorganizowały specjalne klasy dla dzieci z autyzmem. Szkoły specjalne w Warszawie bądź innym mieście to idealne rozwiązanie. Tam zatrudniona jest wyspecjalizowana kadra, która doskonale radzi sobie z poskromieniem tego schorzenia. Co więcej, klasy są mniej liczebne a pieczę nad uczniami trzyma więcej niż jeden nauczyciel – taki zabieg pozwala sprawnie edukować i przeprowadzać leczenie dzieci autystycznych. Dzięki temu również bierze się pod uwagę dobro każdej jednostki patrząc na indywidualne umiejętności i predyspozycje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *