rusztowania

Czy rusztowania są niezbędne na budowie?

Jeszcze do niedawna najlepszą formą zabezpieczeń w przypadku prac na wysokościach były rusztowania. Te były pieczołowicie rozstawiane tuż przy budynku czy innym obiekcie nieruchomym, co pozwalało pracownikom wzbijać się na wysokość i tam dokonywać różnego rodzaju prac.

Dzisiaj nie co odchodzi się od tego modelu, najczęściej wykorzystywany jest w przypadku, kiedy prace remontowe czy budowlane mają przebiegać na dużej powierzchni (gdzie zadania wykonywać ma niejeden pracownik a cały zespół) i przez długi okres casu. I innych przypadkach jest to zwyczajnie nieopłacalne bowiem samo rozstawienie rusztować jest praco i czasochłonne a co więcej, konstrukcje tego rodzaju zajmują sporą część powierzchni.

Jeśli prace na wysokościach są o niewielkiej skali a ponadto, może je wykonywać tylko jeden pracownik idealnym pomocnikiem wydaje się być podest ruchomy. Ten podstawiany jest pod dany element trwały a pracownik ma możliwość wykonywania swoich obowiązków na specjalnej platformie. Dzięki temu konstrukcja po pierwsze nie zajmuje wiele powierzchni, po drugie istnieje możliwość dogodnego przesuwania podnośnika, przez co pracownik ma możliwość pracy na różnych odległościach w krótkim czasie.

Jak przyznają fachowcy z firmy Gizo, podnośniki ruchome są idealnym rozwiązaniem w przypadku prac krótkich i na niewielkiej powierzchni. Bardzo często wykorzystuje się je do napraw w przypadku nagłych awarii. Pod tym względem widać tu spor zaletę tego rodzaju sprzętu bowiem nierzadko przeciętna drabina nie jest tak wysoka a ustawianie rusztowania jest zwyczajnie nieopłacalne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *